دانلود تحقیق صندوق بين‌المللي پول

دانلود تحقیق صندوق بين‌المللي پول

دانلود تحقیق صندوق بين‌المللي پول

 

 

 

 

 

 

صندوق بین المللی پول

 

قسمتی از محصول:

 

صندوق بين‌المللي پول (IMF)

الف ـ  زمينه پيدايش و شكل‌گيري

     منشور صندوق بين‌المللي پول همراه اساسنامه آن در كنفرانس پولي و مالي بين‌المللي كه در ژوئن 1944 ميلادي در برتن وودز ايالت نيوهمشير آمريكا برگزار شد، مورد موافقت اصولي قرار گرفت و در 27 دسامبر 1945 ميلادي مواد موافقتنامه كنفرانس برتن وودز (منعقده ژوييه سال 1944 ميلادي) توسط 22 كشور كه 80 درصد سهم كل بودجه صندوق را در اختيار داشتند، به امضاء رسيد. مواد موافقت‌نامه بعدها در سالهاي 1969 و 1978 ميلادي اصلاح شد كه اين دو را از وقايع مهم تاريخي صندوق، به شرح زير نام مي بريم:

در ژوئن 1969 ميلادي اولين اصلاحيه در اساسنامه صندوق به منظور تخصيص حق برداشت خصوص[2] (SDRS) به كشورهاي عضو، تصويب و سپس اولين تخصيص حق برداشت مخصوص در اول ژانويه 1970 ميلادي انجام شد.

در آوريل 1978 ميلادي با به رسميت شناختن نرخهاي شناور ارز، اقداماتي براي حذف نقش طلا در سيستم بين‌المللي پول صورت گرفت و SDRS به عنوان اصلي‌ترين دارايي ذخيره‌اي اعلام شد.

پس از دومين اجلاس " گروه 77 " كه در سال 1971 ميلادي منعقد شد، كشورهاي در حال توسعه موافقت كردند از ميان خود گروهي متشكل از 24 كشور را مامور بررسي جنبه‌هاي گوناگون موجود در سيستم پولي بين‌المللي نمايند تا پس از بررسيهاي لازم، به تعيين موضوع مشترك كشورهاي عضو گروه77 در رابطه با مسايل پولي بين‌المللي بپردازد. گفتني است در گروه 24 از هر يك از 3 قاره آسيا، آفريقا و آمريكاي لاتين هشت كشور عضويت دارند.

 

اركان وتشكيلات صندوق بين‌المللي پول به...

جزئیات محصول:

فرمت فایل: ورد word

قابل ویرایش:بله

تعداد صفحات:14

 

توجه : پس از پرداخت، لینک دانلود برای شما نمایش داده خواهد شد و به ایمیل ثبت شده نیز لینک دانلود ارسال میگردد.

دسته:

دانلود تحقیق صندوق بين‌المللي پول

خرید آنلاین